Metaverse

Metaverse

Milyarlarca insanın fiziksel dünyadaki koltuklarının rahatlığında yaşadığı, çalıştığı, alışveriş yaptığı, öğrendiği ve birbirleriyle etkileşime girdiği sanal bir dünya hayal edin.

Sanal Gerçeklik(VR)

Kullanıcıların, duyularımız aracılığıyla algılanan gerçekliğe yaklaşan bir şekilde sanal bir çevreyle etkileşim kurmasını sağlayan simüle edilmiş 3D bir ortamdır.

Arttırılmış Gerçeklik(AR)

VR'den daha az sürükleyicidir. Bu teknoloji çevremizde algıladığımız fiziksel unsurların bilgisayar kaynaklı grafik, video, ses, GPS gibi verilerle birleştirilmesiyle oluşur.

features-image

Metaverse Nedir?

Kripto dünyasının en merak uyandıran teknolojilerinden Metaverse, sanal dünyayla gerçek dünyayı insanlar için bir araya getiriyor. İnternete bağlanabilen cihazlar ile 3D sanal evrenlerde veya daha basit uygulamalarda bulunmak, buralarda gerçek hayatta olduğu gibi alım satım faaliyetlerinde bulunmak blok zinciri teknolojisi sayesinde artık çok kolay bir hale gelmiş durumda. Bu projelere ilgi giderek arttığı için metaverse projeleri de kripto dünyasında son aylarda en çok kazandıranlar arasında ilk sıraları alıyor. Metaverse oyunları ve platformları ise giderek gelişiyor ve daha çok kullanıcının ilgisini çekiyor.

En temel haliyle, metaverse üç özelliğe sahip olacak:

Dalma Hissi

Gerçek Zamanlı Etkileşim

Kullanıcı Ajansı

Ve nihayetinde, metaverse'ün tam vizyonu aşağıdakileri içerecektir:

Birbirleriyle sorunsuz çalışan platformlar ve cihazlar
Binlerce insanın aynı anda etkileşime girme olasılığı
Oyun oynamanın çok ötesinde kullanım durumları

Bir Metaverse Projeniz Mi Var?
Bize Ulaşın